Міжнародний центр психології, психотерапії та розвитку

Психолог, психотерапевт, тренер

Христина Карабин

Не ти погана (поганий), а тобі погано! 
Це – дуже суттєвий момент і різниця. Місце, час, робота, обставини, іноді країна, середовище,   оточення, житло, формат праці, стиль життя, чи навіть люди, партнери – щось з цього чи багато що іноді може бути – НЕ твоїм. Якщо суттєво НЕ твоє і тому – “тобі суттєво НЕ ТАК “. І – НЕдобре.

 

Розбиратися потрібно з цим.
“З ким?
Чим?
Де?
Від Чого?
Від Кого?
мені погано чи суттєво не так?”.
Важлива конкретика.

Це теж внутрішня плутанина і крайність – мати претензії лише до себе і всі причини бачити лише в собі, не розбираючись з тим, ХТО, ЩО і ЯК ЗЗОВНІ на тебе впливає.

Якщо багато що або щось СУТТЄВО не підходить, то людині буде погано. А не “я погана”/ “я поганий”. Ще раз – від чогось тобі погано.

Шукати часом потрібно відповіді в КОНКРЕНИХ частинах і сферах життя. І змінювати там. А не сто-п’ятсотий раз змінювати і вдосконалювати себе і брати новий виток в тому, що не підходить насправді виражено. І таким найімовірніше і лишиться, якщо з цим раніше вже пробувалося “і так, і сяк”. Бо замість незадоволеності собою потрібно визнати, де і в чому є незадоволеність життям.

Це – зовсім інший вектор задач. Тоді енергія йде на здорові зміни в житті, а не на внутрішню перебудову себе, яка обставини життя не завжди змінює на краще. Не в тенденцію до “самовдосконалення і самоколупання” в збереженому стабільному… застої.

Відчепитися від себе і думати про те, від чого зле, і що хочеться змінити в житті.
Тоді енергія почне збиратися і рухатися в здорове русло, будуючи наступне і нове. Доречніше. За межами претензій до себе.

Вийти з внутрішніх кіл сумнівів до зовнішніх задач в житті. І – рухатися вперед.
Ясніше і конкретніше, чіткіше.
Бо життя і дії відбуваються ЗА межами внутрішнього “самовару”. А в здорових тенденція руху кудись, до кого, до чогось. Потрібен життєвий здоровий вибір і прийняття рішення. ПРО ЗДОРОВЕ, ЖИТТЄВЕ І ДОВОЛІ КОНКРЕТНЕ В ЖИТТІ.

Поділитися в соц-мережах:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *