Міжнародний центр психології, психотерапії та розвитку

Психолог, психотерапевт, тренер

Христина Карабин

Часто ми продовжуємо  жити тим життям, яке у нас є, не тому, що ми справді ним задоволені, а з зовсім інших причин. Часто –  через застарілі способи поведінки, до яких звикаємо. Важливо розуміти, що звичне (знайоме) і бажане  – це часто різні речі. Ось, що допоможе Вам розібратися з причинами, з яких Ваше життя не змінюється на краще, вірніше, ВИ його на краще не змінюєте …

Отже, чому  все так і   що з цим робити:
1. Ви звикаєте до дискомфортного життя, вважаючи, що терпіти, те, що Вас не влаштовує – це  просто даність життя. Важливо зрозуміти, що так ви погоджуєтесь з тим, що люди, речі, події у такому варіанті і забиратимуть вашу енергію, щастя, спокій та здоров’я.

2. Ви часто кажете собі «таке життя», «все так живуть», дивлячись на людей, які підтверджують Вашу думку.. або створюють вам таку думку.. замість Вашої. Озирніться навколо себе, знаходячи успішних людей, які живуть краще, переконуючись, що з ними все гаразд. Також свідомо знайдіть людей, які наважуються міняти життя на краще, рухатися до нового. Якими переконаннями вони керуються? Чого ви можете навчитися? Що б Ви почали робити як вони?

3. Ви плутаєте життя, насичене драматизмом і вирішенням проблем, з його якістю, благополуччям, радістю та любов’ю. Дуже часто агресія, конфлікти, образи, страхи дають емоційні сплески та переживання. Створюється почуття подій, сильної емоційності життя. Але ці драматичні почуття, які з’їдають вашу силу та енергію, не є щастям, успіхом, любов’ю, задоволеністю. Чого насправді Ви собі хочете?

4. Ви не знаєте, чого хочете для себе у житті. Цим ви дозволяєте бути тому, що є, а не тому, що хотіли б отримати. Уявіть, що ви зайшли до магазину, де є добрий вибір, але ви не знаєте, за що саме ви хотіли. І тому підете без того, що вам треба або оберете більш випадково те, що є.  Як часто у вашому житті відбуваються події, які не були вами чітко вибраними? Якби життя було магазином, в якому ви могли б вибирати, чим би ви керувалися, роблячи найкращий для себе вибір?

5. У Вас є страх, що за все найкраще прийде розплата, хороше просто так не дається. Як би ви почали будувати своє життя, якби точно знали, що найкраще до вас прийде просто тому, що ви цього гідні?! А також тому, що ви готові не «платити» за успіх та щастя, а вкладати у себе, близьких людей, просто його створюючи?

6. Ви знаєте, чого хочете, але… мало робите  дій, щоб наблизитися до цього. Натомість ви мрієте, або багато думаєте про це.. або сумніваєтеся. Тобто ви займаєтеся побудовами проектів у своїй голові, як кажуть «всередині багато думання, але зовні – мало реальних дій». Робіть! Спочатку приходить досвід, а за ним – успіх!

7. Ви спостерігаєте за успіхами та просуваннями інших людей, наче «дивіться про них фільм», а самі «залишаєтеся в залі глядачем». Станьте режисером та головним актором одночасно! Так Ви зможете написати собі історію, яку Вам захочеться зіграти. Ви вбережете себе від ризику грати чужу роль!

8. Ви починаєте чимось займатися, але потім натхнення покидає Вас. Повертайтеся думками та почуттями до бажаного результату, до того що він привнесе у Ваше життя. Усвідомлюйте та святкуйте кожен крок, який наближає Вас до бажаного. Помічайте вже пройдений шлях, насолоджуйтесь самим процесом наближення до результату!

9. Ви усвідомили, що хочете, почали діяти, але Вас стримує невпевненість, почуття самотності, неефективності. Свідомо займайтеся своєю самооцінкою, розвитком впевненості у собі. Попросіть про емоційну підтримку людей, яким Ви дорогі. Розуміючи, що зараз стикаєтеся з новим досвідом, зверніться до психолога, психотерапевта, тренера, коуча, наставника, який компетентний у темах ефективності, допоможе Вам розвинути ресурси, впевненість у Ваших силах, супроводжуватиме Вас, у непрості моменти шляху, допомагаючи вилучати з них позитивний досвід, мудрість, силу.

10. Поміркуйте над фразою Опри Вінфрі: «Думайте про більше. Те, що призначено вам Богом, набагато більше, ніж ви можете собі уявити». Якби Ви уявили, що те, чого Ви хочете, вже для Вас є, і Ваш шлях – для того, щоб до цього прийти, щоб Ви зробили вже зараз по-іншому?»

11. Перестаньте перебувати в ілюзії, що життя зміниться саме, або хтось його змінюватиме для Вас або замість Вас. Усвідомте — Ви і є та єдина людина, яка насправді має бути зацікавлена ​​у досягненні того, що Вам треба. Те, що вже є у Вашому житті, – це результат вкладу, який Ви зробили. Те, чого ще немає – це прояв того, чим Ви поки що не займалися досить ефективно.

12. ДІЙТЕ!

Поділитися в соц-мережах:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *