Міжнародний центр психології, психотерапії та розвитку

Психолог, психотерапевт, тренер

Христина Карабин

💪НЕ лякайтесь, якщо находять напади безсилля, апатії, сильної тривоги і навіть приступів страху. Це – природно. Просто це вже 20-та доба. Психіка не може бути постійно в активній фазі стресу, весь час максимально зібраною. Вона мусить трохи виходити з надвисокої включеності.
Їй хочеться в спокій, щоб відновити сили, а попадає в тривогу.

🖐️! Ви насправді НЕ здаєтеся! Контроль і збудження на якийсь момент опадає. Так нервова система хоче перепочити. А вам здається, що ви вже не можете це все витримувати. У “внутрішньому опаданні” нервова система ніби перестає боротися, а насправді – перепочиває. На якісь хвилини чи годинки всього навсього.

☝️Це як після тривалого включеного режиму “ОN” на якийсь час приходить виключений “ОF”, але це – не “ЕND”. Потім ви знову включитесь.

👉Є часові цикли “завершення” якихось подій – 1доба, 3, 5 днів, тиждень, 10 днів. При тому, що відчуття часу дуже зміщене, розтягнуте. Коли завершується, якийсь кусочок, а відновлення безпеки нема, піднакопичилась втома, то тоді прориває оцей “вибитий стан” – це через накопичення напруги.

🤌Отже, ще раз – скидання напруження часто відбувається через кусочки обезточеного, а тому й “падаючого вниз” стану. Це недовго, по-різному в часі відповідно до того, якими були події, ваш день і ніч.

🤲Якщо ви бачите людей поруч, які годинами дезорганізовані, в гострій вираженій тривозі, не справляються, можливо у неї можуть розвиватися панічні атаки чи йти застрягання в генералізованому тривожному стані. Тут можуть бути потрібні заспокійливі ліки, бо вільних сил вирівнювати себе психіка ж не має!

Мова не про одну таблетку заспокійливого на вечір, а про їх прийом на найближчі тижні, щоб вони запрацювали і ще тривало тримали.

Знайдіть людині знайомого лікаря, який призначить, поконтактувавши з нею. Бо якщо затягнути цей процес далі, самодопомога не дуже спрацьовує, поруч немає можливості взяти супровід психолога, то їй далі буде справлятися з усім.

🤲Давайте собі команду на розслаблення протягом дня якусь кількість разів, як тільки є можливість по обстановці, побуту, догляду за рідними чи робочому режимі. Прилягти, присісти, закрити очі, випити тепле пиття. Виключитися. Якщо це робити, то психіка навчиться поступово йти за вашим сигналом перепочивати, як по команді). Пробуйте, поступово вийде краще!

🤌Робіть для перепочинку собі кокони з пледів, ковдр, коли прилягаєте, туліться спиною до диванів і до один одного – прикрита спина додає несвідомо відчуття безпеки.

🙌Далі знову включайтеся на ту активність, яка і має бути протягом дня. Робити те, що потрібно – це і є саме здорове зараз. І як би це не виглядало і в чому б не полягало – Ти Молодчина.

✌️Зробити ЩОДНЯ ДІЇ в міру своїх сил для України загалом і найближчих людей по їх потребах теж дає відчуття причетності і сил!!
Ми – Молодці!!❤️

Поділитися в соц-мережах:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *